ADVENTURE BOUTIQUE

Jesteśmy butikową agencją wyprawową, zajmującą się kompleksową realizacją powierzonego przez klienta zadania. Butikowa, bo każdy może dobrać miejsce, czas i atrakcje według własnych upudobań. Ten alternatywny sposób podróżowania szczególnie odpowiada małym grupom znajomych znajomych. Wszystkie działania są dopasowane do oczekiwań Klienta – „szyte na miarę”, a osoby współpracujące przy danym projekcie indywidualnie do niego dobierane. Zawsze zapraszamy do projektu pasjonatów, prawdziwych znawców regionu, który zwiedzamy. 

Zamieszczone na stronie programy, to tylko niektóre z naszych propozycji - realizujemy je najczęściej w 3 wariantach:  
- zaplanujemy Twoją podróż, a ty ją zrealizacujesz według planu, wskazanych przez nas atrakcji i polecanych knajpek
- zaplanujemy Twoją podróż i zarezerwujemy dla ciebie kluczowe punkty programu (noclegi, wejściówki, bilety wstępów)
- zaplanujemy Twoją podróż i zaopiekujemy się Tobą w jej trakcie (obsługa 360) 

plansza informacyjna PFR poziomZapraszamy na przygodę połączoną z odrobiną luksusu. Wysiłek jaki trzeba włożyć w podróż do tego pieknego kraju stokroć się opłąca. Każdego dnia doświadczycie czegoś nowego, posmakujecie i zasmakujecie w rzeczach o których nie sądziliście że są jadalne. Poczujecie na własnej skórze jak to jest kiedy twoim najukochaszym i jedynym środkiem transportu staje się tuk-tuk. Sami ocenicie czy Angkor Wat jest wart wszystkich rozsiewanych nad nim pochwalnych peonów. Gwarantujemy kąpiel w morzu i nocleg w domkach
pomiędzy drzewami, a w każdym z nich słychać jak dżungla żyje nocą. Po drodze do górskiej prowincji Mondulkiri gdzie czekją na nas słonie zajrzymy do ostatnich juz słodkowodnych butelkonosych delfinów. Największą jednak wartością tego kraju sa dzielni ludzie o uśmiechniętych twarzach i oczach. I dlatego nasi opiekunowie to ludzie którzy znają kambodżę nie tylko z krótkotrwałych w niej pobytów.

Kambodża, oprócz unikatowych świątyń oraz miejsc martyrologii związanych z rządami Pol Pota w latach 1975-1979 oferuje dużo więcej. Warto się przyjrzeć nie tylko świątyniom w Agkor Wat, ale również posmakowac specyficznej kuchni (podstawa to smażone tarantule, koniki polne, grillowane węże, nadziewane jaja). Poznać życie codzienne największego tygla kulturowego Kambodży czyli mieszkańców regionu jeziora Tonle Sap dzięki którym cały kraj zaopatrywany jest w róznego rodzaju ryby. Zaprzyjażnić się z władcami górskich prowincji czyli kierującymi słoniami Machutami. Razem z nimi przedzierać się przez dżunglę, kąpać się i karmić ich największy skarb. Nad morzem w promieniach słońca porannego słońca zjeść kraba którego ktoś dla nas przed chwilką wyłowił, nauczyć się jeździć na skuterach, i zobaczyć jak rośnie pieprz.PROGRAM:


Propozycja dla tych co mają czas:
Dzień 1
Wylot z Warszawy.


Dzień 2 BANGKOK
Przylot do Bangkoku i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy turystycznej. Udamy się na spacer po okolicy i odkryjemy pierwsze smaki 
azjatyckiej kuchni buszując po lokalnych bazarach. W zalezności od czasu przylotu obejrzymy jeszcze posąg Złotego Buddy,
odwiedzimy chińską dzielnicę. Wieczorem spacer po dzielnicy rozrywki Patpong lub kolacja w China Town.

Dzień 3 BANGKOK, SZMARAGDOWY BUDDA
Tego dnia zobaczymy m.in. świątynię Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac, Świątynię Leżącego Buddy oraz piękną świątynię Wat Arun.
Popłyniemy łódką po kanałach najstarszej dzielnicy Bangkoku, gdzie będziemy mogli podglądać codzienne życie mieszkańców domów na wodzie.

Dzień 4 KAMBODŻA
Przelot do Siem reap lub też w zalezności od chęci grupy całodniowy przejazd pociągiem albo autobusem. Wieczorem – pokaz tańca
khmerskiego Apsara. Kolacja w formie bufetu dzięki temu spróbujemy przysmaków kuchni kambodżańskiej. Tego samego dnia wyrobimy
sobie nasze wejściówki na teren Agkor Wat.

Program zasadniczy:
Dzień 1-2: WARSZAWA - BANGKOK - SIEM REAP
Przelot Warszawa-Bangkok-Siam Reap, zakwaterowanie i spotkanie z grupą przyjeżdżająca po pobycie w Bangkoku. Po odpoczynku zwiedzanie miasta. Wieczorem –
pokaz tańca khmerskiego Apsara. Kolacja w formie bufetu dzięki temu spróbujemy przysmaków kuchni kambodżańskiej. Tego samego dnia wyrobimy sobie nasze wejściówki na teren Agkor Wat.

Dzień 3 SIEM REP - AGKOR WAT
Poranna pobudka i podziwianie wschodzącego słońca w Angkor Wat. Przez wiele stuleci zarośnięta przez dżunglę, po ponownym odkryciu stała się sybolem Kambodży. Odwiedzimy też niezwykły Bayon. Wieczorem udamy się na nocny targ z pamiątkami, lokalnymi przysmakami i nagroda dla wytrwałych podróżników czyli na fish masaż z piwem Angkor w ręku. Zwiedzanie świątyń może się odbyć na 3 sposoby- rowerem, tuk- tukiem lub mini vanem, istnieją również 2 trasy zwiedzania- małe i duże kółko- małe 16 km duże 36 km- polecamy duże w wersji rowerowej.

Dzień 4 SIEM REAP - TONLE SAP
Dalszy ciąg zwiedzania ukrytych w dżungli kompleksów świątynnych m.in. Bantaeay Srei. Dla chętnych dodatkowo wycieczka do pływającej wioski na jeziorze Tonle Sap (koszt ok. 15 USD).

Dzień 5 SIEM REAP - PHNOM PENH
Przepłyniemy wodolotem z Siem Reap do Phnom Penh. Popołudniowe zwiedzanie miasta i głównego targu w zależności od godziny przyjazdu.

Dzień 6 PHNOM PENH
Poza najważniejszymi obiektami turystycznymi takimi jak Pola Śmierci,Rosyjski Market, słynący z specjałów kuchni khmerskiej czy Tuol Sleng- S21 - Muzeum Ludobójstwa, dzisiejszy dzień spędzimy na terenie Pałacu Królewskiego i Srebrnej Pagody gdzie nastąpił pogrzeb ostatniego Króla.

Dzień 7 PHNOM PENH - KRATIE - SENMONROM
Całodzieny przejazd naszym busem do Senmonrom - prowincji Mondulkiri. Po drodze zatrzymamy się na krótką przerwę w miejscowości Kratie, aby podziwiać butelkonose słodkowodne delfiny zamieszkujące Mekong. Wieczorem, po przyjeździe do Senmonrom, wspólne ognisko.


Dzień 8 MONDULKIRI - SŁONIE - MACHUCI - NOC W CHACIE
Rozpoczęcie 2 dniowej wycieczki po khmerskiej dżungli. Pierwszego dnia będziemy mieli okazję przeprawiać się przez przynajmniej 3 rzeki, podczas lunchu ochłodzimy się w strumieniach wodospadu. Noc spędzimy w wiosce Machutów (hodowców „opiekunów” słoni), będziemy mieli okazję przespać się na hamaku w prawdziwej machuckiej chacie, gdzie w samym środku znajduje się palenisko. Chętni pomogą gospodyni w przyrządzaniu kolacji, i do której produkty zbierzemy podczas trekingu.


Dzień 9 WODOSPADY - SŁONIE - SENMONROM
Całodniowa wycieczka na słoniach- WCZESNYM rankiem wyruszymy na wycieczkę w koszach przymocowanych do słoni. W porze lunchu będziemy mieli okazję kąpać się w wodospadzie wraz ze słoniami. Nocleg w Senmonrom.


Dzień 10 SENMONROM - KEP
Całodzienna podróż naszym busem do Kep. To miejsce specjalne ze względu na swoją historię i szybki rozwój jaki w ostatnich 3 latach widac na każdym kroku. Kilkadziesiąt butikowych hoteli oraz pozostałości byłego kurortu kolonizatorów francuskich pokazują jak dynamiczna jest ta maleńska miejscowość. Po dotarciu na miejsce w jednej z najlepszych lokalnych knajp skosztujemy najsmaczniejszych owoców morza na całym świecie - specjałem kuchni lokalnej jest krab i wszystkie inne pochodzące z morza przysmaki.
ce


Dzień 11 KEP - KAMPOT - SOLANKI
Eksplorowanie okolic Kep takim środkiem transportu jaki nam przypadnie do gustu - do dyspozycji są motory, skutery, rower oraz tuk- tuki. Wcześnie rano warto wybrać się na ulubione miejsce tubylców czyli porany targ położony nad samym oceanem gdzie można podziwiać łowców krabów, a dla porannych głodomorów znajdzie się też mała porcyjka świeżo zrobionego. Po śniadaniu najlepiej wyruszyć na ekspolorwanie okolicy. Można ten czas spędzić na farmie sławnego na całym świecie pieprzu z Kampot, w jaskini, oglądając solne pola lub na pobliskiej wyspie Królika. Naprawdę zaprawieni w jeździe po wertepach mogą podziwiać zachód słońca w oddalonej o 30 km miejscowości Kampot nad rzeką.

Dzień 12 KEP - SIEHANKUVILLE - KOH RONG
Dojazd do PRZYSTANI PROMOWEJ W Siehanukville i przepłynięcie na wyspę Koh Rong (uwaga podróz trwa w zależności od warunków pogodowych od 2,5h do 5h). Koh Rong to 17 km piaszczystych plaż oraz dziewiczej dżungli. Mamy nadzieję, że do naszej wizyty nie rozpoczną się prace związane z całkowita przebudową infrastruktury wyspy, która chińscy inwestorzy zamierzają zamienić na ekskluzywny kurort. Nocleg w domkach połozonych na samej plazy lub wysoko na drzewach z przepięknym widokiem na okolicę.Niezależnie od lokalizacji to idealne miejsce na wyciszenie się przed powrotem do domu.


Dzień 13 KOH RONG
Totalny relaks i chil out od rana. Chętni mogą pujść na krótki spacer po okolicznych wzgórzach. Leniwi moga zostać na plazy i czytać książkę w hamaku. Dla zapalonych nurków istnieje możliwośc zorganizowania wyprawy do sąsiadujących wysp.


Dzień 14 
Popołudniowy powrót do Phnom Penh - ostania kolacja i możliwość rozkoszowania się kolonialnymi urokami miasta. Ostatni nocny spacer po promenadzie nad Mekongiem. (Opcjonalnie jeśli godziny przelotów nam na to pozwolą to ten dzień też spędzmy na wyspie).


Dzień 15-16
Śniadanie. Czas na ostatnie zakupy i powrót do Polski.___

TERMIN

Najlepszy termin na zwiedzanie Kambodży to okres między początkiem listopada, a marcem. Ponieważ proponowana trasa jest najlepsza dla grupy minimum 8 osobowej to Wam pozostawiamy decyzję co do dokładnego terminu. W momencie pierwszych zapytań podamy prawdopodobną datę.

Na dzień dzisiejszy proponujemy  
22.11 - 07.12.2015 
CENA

CENA ZAWIERA:

- Zakwaterowanie w butikowych hotelach ***, **** lub bungalowach 
- Przelot Warszawa - BANGKOK - Siem Reap (zakładamy że cena biletów nie będzie wyższa niż 4000   PLN jeśli przekroczy tą kwote ze względu na późny termin rezerwacji to konieczna będzie dopłata)
- Wyżywienie - Śniadania i kolacje 
- Transport: zapewniamy wszystkie transfery w Kambodży - minibusem, słoniami, rowerami,
  tuk-tukami, łodziami i promem
- Materiały informacyjne i mapy
- Ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu
- Opiekę polskojęzycznego pilota

CENA NIE OBEJMUJE:
- Kambodżańskiej Wizy 25 USD
- Wyżywienie poza śniadaniami i kolacjami (ceny niższe niż w Polsce), napojów alkoholowych
- Fakultatywnych punktów programu - jak np Cyrk ;) 
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok.60 EUR) - płacimy sami lub pilot zbiera na kilka dni do przodu wyznaczone kwoty zależy od umowy w grupie 


TRANSPORT:
Podstawowym środkiem transportu w Kambodzy jest tuk-tuk, później skuter, motor, słoń, łódź, canu oraz minibusy - bo te mają lepsze amortyzatory niż duże autokary ;) Do Kambodży grupa dolatuje albo z naszym pilotem, albo sama - w zależności od prefernacji. Jakby nie było spotykamy się na miejscu w Siem Reap na lotnisku. Standardowo miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Wylot z innego miejsca (Wrocław, Kraków, Gdańsk, Praga...) po wcześniejszym ustaleniu, za dopłatą.Galeria zdjęć na FB dostęna TUTAJ