ADVENTURE BOUTIQUE

Jesteśmy butikową agencją wyprawową, zajmującą się kompleksową realizacją powierzonego przez klienta zadania. Butikowa, bo każdy może dobrać miejsce, czas i atrakcje według własnych upudobań. Ten alternatywny sposób podróżowania szczególnie odpowiada małym grupom znajomych znajomych. Wszystkie działania są dopasowane do oczekiwań Klienta – „szyte na miarę”, a osoby współpracujące przy danym projekcie indywidualnie do niego dobierane. Zawsze zapraszamy do projektu pasjonatów, prawdziwych znawców regionu, który zwiedzamy. 

Zamieszczone na stronie programy, to tylko niektóre z naszych propozycji - realizujemy je najczęściej w 3 wariantach:  
- zaplanujemy Twoją podróż, a ty ją zrealizacujesz według planu, wskazanych przez nas atrakcji i polecanych knajpek
- zaplanujemy Twoją podróż i zarezerwujemy dla ciebie kluczowe punkty programu (noclegi, wejściówki, bilety wstępów)
- zaplanujemy Twoją podróż i zaopiekujemy się Tobą w jej trakcie (obsługa 360) 

plansza informacyjna PFR poziom

 

GÓRA STOŁOWA NA CZARNYM LĄDZIE

      PROGRAM ZAPISY

 
Republika Południowej Afryki to jeden z najbardziej różnorodnych krajów afrykańskich pod względem zamieszkujących tam narodowości, kultur, krajobrazów, przyrody, zwierząt i architektury.
Tu historia pisała scenariusze filmowe. Tam trzeba pojechać i wczuć się w klimat Pożegnania z Afryką.
To podróż z klimatem.
elephant 241620 1280palm trees 515500 1280giraffe 657773 1280
W zależności od możliwości czasowych proponujemy kilka wariantów wyjazdowych. Przygotujemy propozycję pod Twoje marzenia.

catamaran 326555 1280Przygodę z Czarnym Lądem proponujemy rozpocząć w Cape Town, 
gdzie czeka nas spacer ze zwiedzaniem parlamentu, ogrodów 
kompanijnych i dzielnicy malajskiej Bookaap, wybrzeżem portowym
wokół zabytkowej Clock Tower, po akwarium Two Oceans i knajpkach 
Waterfrontu. Proponujemy wycieczkę katamaranem po zatoce.table mountain 679837 1280Kiedy Góra Stołowa „nie jest przykryta obrusem” 
wjedziemy na jej szczyt i w trakcie 2 godzinnego spaceru zrobimy przepiękne zdjęcia roztaczającej się wkoło panoramy zarówno miasta, jak i okolic.


Z Cape Town w ramach jednodniowego wyjazdu odwiedzimy Przylądek Dobrej Nadziei, gdzie spotykają się dwa oceany Atlantycki i Indyjski. Wjedziemy na Cape Point, a także przejedziemy przez Chapsmans Peak skąd rozpościerają się piękne widoki na zatokę Hout Bay. Jadąc drogą wzdłuż wybrzeża zajrzymy na plażę do rezerwatu pingwinów Boulders Beach, a także odwiedzimy kolonię fok w ramach wycieczki statkiem na wyspę „Duiker Island”. Wizyta w sanktuarium ptaków „World of Birds” i ogrodzie botanicznym „Kirstenbosch”. Ponadto odwiedzimy fermę strusi, wielbłądów.
W ramach objazdu południowej części RPA istnieje możliwość zwiedzenia fabryki producenta brandy i win.
Nie można ominąć Przylądka Aghulas z zabytkową latarnią morską.
cape of good hope 643086 1280lighthouse 589006 1280south africa 165615 1280
Afryka to królestwo wielkiej piątki- bawół, lew, słoń, nosorożec i lampard. Zobaczymy je w trakcie wyjazdu do Albertinii i Garden Route Game Reserve, gdzie królują te zwierzeta.

Poranne safari w Mossel Bay, a popołudniu zwiedzanie muzeum Bartolomeo Diasa i wypoczynek przy basenie. Plaże Mossel Bay to wspaniałe miejsce do wypoczynku z możliwością nurkowania i rejsem żaglowcem po zatoce.
Odwiedzając tą część RPA nie można nie zajrzeć do Cango Caves - grot z prześlicznymi stalaktytami i stalagmitami. Następnie warto przejechać do Montagu na odpoczynek w gorących źródłach.

W ramach wyjazdu do RPA proponujemy odwiedzenie również północnej części tego kraju. Po przyjeździe lub przylocie do Durbanu rozpoczynamy naszą dalszą wędrówkę.
Wyjazd do Lesotho, przez Pietermaritzburg, stolicy Kwa-Zulu Natal, a następnie do Sani Pass.
Żwirowa 
33 km droga to przejazd przez strome zbocza skarpy Drakensburg w serii ciasnych zakrętów. Trasa rozpoczyna się w Sani Pass Hotel, który znajduje się 1566 m n.p.m. Będziemy podróżować  Land Rover-em 4x4 wzdłuż wąskiej drogi przecinającej granice RPA/Lesotho, która jest 1968 m n.p.m. Tu należy zjeść pyszny obiad w lokalnym pubie, który położony jest w najwyższym punkcie w Afryce Południowej, 2873m n.p.m.
safari 382383 1280namibia 246658 1280
Zwiedzanie Durbanu to objazd po mieście oraz spacer po kompleksie Ushaka Marine World z wejścime do Oceanarium stworzonym we wraku starego statku.

Wyjazd do Shakaland,

Zwiedzanie St.Lucia Wetland Park

Przejazd do Swaziland, wizyta w Candel factory.
Dla chętnych wyjazd na zwiedzanie górskiego pejzażu.

PARK KRUGERA
Wyjazd o godz. 06:00 na safari otwartymi samochodami 4x4 w Parku Krugera, podczas którego będzie można obejrzeć wiele gatunków zwierząt. Kruger Park jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, a już niedługo po usunięciu granic pomiędzy Mozambikiem oraz Zimbabwe stanie się jednym z największych rezerwatów świata. Powierzchnia parku przekracza 2 mln hektarów. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927. Jest największym rezerwatem narodowym kraju i obfituje w niezwykłe bogactwo gatunków dzikich zwierząt i roślin. Park rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo (na północy) do Krokodylej Rzeki (na południu). Jego szerokość wynosi średnio od 60 do 90 km.
W Kruger Parku żyje wcześniej wspomniana "wielka piątka", czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki.
elephant 111695 1280leopard 226136 1280africa 21787 1280
Po południu powrót do hotelu, odpoczynek przy basenie.
Kolejny punkt to wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: "Panorama Route" w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat: „Blyde River Canyon” - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne - "Three Rondavels" - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również "Bourke's Luck Pot Holes" - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga – "God's Window"- które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok.700m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku.
Po południu przejazd do Johannesburga. Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie poznamy prawdziwy smak dzikiej Afryki. Na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się afrykańską dziczyznę. Między innymi do wyboru mięso antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, w zależności od sezonu mięso żyrafy i zebry.

Kolejna całodniowa wycieczka to JOHANNESBURG – PRETORIA – LESEDI

Lion Park - wyruszamy na przedmieścia Johannesburga do małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 możemy podziwiać z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, bardzo często z młodymi w różnym wieku.
Dodatkową atrakcją jest zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Przejazd przez Johannesburg - historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat. Następnie przejazd do Pretorii, stolicy administracyjnej Republiki Południowej Afryki. Obejrzymy tu historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone przepięknymi ogrodami. Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi. Poznanie rytuałów, tradycji i kultury plemion południowo afrykańskich oraz oglądanie tańców Zulusów, Pedi i Xhosa.
south africa 163062 1280south africa 289790 1280zulu youths 412664 1280
W cenie ujęto:
- opieka polskiego przewodnika, w RPA
- opłaty do zwiedzanych obiektów zawartych w programie,
- transport klimatyzowanym busem,
- noclegi w pokojach dwu osobowych*** i ****– łazienka, TV
- śniadania

W cenie nie ujęto:
- przelotu
- napojów alkoholowych do posiłków
- opłat fakultatywnych na życzenie.

Program przygotowany dla 4-7 osób. Program można zmienić i dostosować do przylotu i odlotu samolotu.

Cena wyjazdu zależy od sezonu, w którym chcą Państwo wyjechać, wybranego zakwaterowania, wyżywienia i innych zmiennych. Cały wyjazd zawsze zostaje w pełni dopasowany do Państwa potrzeb

ZAPISY

Prosimy o kontakt pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.