ADVENTURE BOUTIQUE

Jesteśmy butikową agencją wyprawową, zajmującą się kompleksową realizacją powierzonego przez klienta zadania. Butikowa, bo każdy może dobrać miejsce, czas i atrakcje według własnych upudobań. Ten alternatywny sposób podróżowania szczególnie odpowiada małym grupom znajomych znajomych. Wszystkie działania są dopasowane do oczekiwań Klienta – „szyte na miarę”, a osoby współpracujące przy danym projekcie indywidualnie do niego dobierane. Zawsze zapraszamy do projektu pasjonatów, prawdziwych znawców regionu, który zwiedzamy. 

Zamieszczone na stronie programy, to tylko niektóre z naszych propozycji - realizujemy je najczęściej w 3 wariantach:  
- zaplanujemy Twoją podróż, a ty ją zrealizacujesz według planu, wskazanych przez nas atrakcji i polecanych knajpek
- zaplanujemy Twoją podróż i zarezerwujemy dla ciebie kluczowe punkty programu (noclegi, wejściówki, bilety wstępów)
- zaplanujemy Twoją podróż i zaopiekujemy się Tobą w jej trakcie (obsługa 360) 

plansza informacyjna PFR poziom

 

MAGIA MAROKA

- CZYLI WSZYSTKO, CO W MAROKU KONIECZNIE TRZEBA ZOBACZYĆ

      PROGRAM CENA ZAPISY

Wycieczka dla ciekawych świata podróżników, którzy chcą zobaczyć, poznać i zrozumieć więcej. To prawdziwy kalejdoskop wrażeń. Zobaczycie najciekawsze miasta, kazby, góry, pustynię i ocean. Przeżyjecie niezapomnianą noc w namiotach nomadów pośród wydm, doświadczycie offroadowych emocji na trasie rajdu Dakar i zobaczycie najbardziej autentyczny souk Południa. Noclegi w czasie wycieczki to też esencja Maroka. Unikamy standardowych hoteli – zamiast tego zamieszkacie między innymi w luksusowym riadzie, rodzinnej auberge, pustynnym ksarze, namiotach nomadów i autentycznej kazbie.

MOCNE PUNKTY
• Fascynujące miasta znajdujące się na liście światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO: Marakesz, Essaouira, Meknes i Fez
• Krajobrazy z 6 Kontynentów
• Cuda natury: Wodospady Ouzoud, Wydmy Erg Chebbi, Kanion Todry, palmowe oazy i góry Atlasu
• Przygoda 4x4 na Saharze i niezapomniana noc pod rozgwieżdżonym niebem pustyni
• Kazby - gliniane warownie Południa
• Kultura i tradycje Berberów

alley 354451 1280carpet 571538 1280

Sugerowane loty – Swiss.com z Warszawy do Marakeszu
Wylot: piątek
WAW – RAK 9:40 - 15:30
Powrót: poniedziałek
RAK – WAW 13:05 - 21:55

PROGRAM

• Piątek.
Zbiórka o 7:30 na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw. Wylot o 9:40. Międzylądowanie w Zurichu (1 godzina 10 minut). Wylot do Marakeszu – na miejscu o 15:30 (czas marokański). Transfer do riadu na terenie mediny. Odpoczynek i wieczorny spacer po medinie zakończony kolacją na fascynującym po zachodzie słońca placu Jemaa el Fna. Powrót do riadu na nocleg.

Przec0hwytywaniePrzechwytywa9niePrzechwytywanie

• Sobota.
Po śniadaniu zobaczymy ogród Majorelle, skąd ruszamy do Essaouiry – ukochanego przez surferów i artystów miasta na oceanem, dawnej portugalskiej twierdzy i miejsca największego w Afryce Północnej targu niewolników. Po drodze wstąpimy do wytwórni olejku arganowego – "złota Maroka". W Essaouirze zobaczymy port, mury skali – twierdzy broniącej przed napadami piratów i labirynt uliczek biało-niebieskiej mediny. Posmakujemy ryb i owoców morza, z których słynie to nadmorskie miasto. Po obiedzie czas wolny na samodzielne eksplorowanie Essaouiry. Wracamy do Marakeszu po zachodzie słońca. Czas wolny.

morocco 108640 1280marrakech 735889 1280

• Niedziela.
Po śniadaniu żegnamy się z gościnnym riadem i ruszamy obejrzeć Pałac Bahia i grobowce dynastii Saadytów. Wyjeżdżamy z Marrakeszu w stronę Wodospadów Ouzoud - imponujących 110-metrowych kaskad. Mamy tu możliwość zjedzenia obiadu – często w towarzystwie żyjących tu na wolności makaków berberyjskich. Po obiedzie ruszamy nad górskie jezioro Bin el Ouidane. Relaks gwarantowany. Kolacja i nocleg w fantastycznym hotelu nad jeziorem.

• Poniedziałek.
Z Bin El Ouidane ruszamy po śniadaniu piękną, widokową trasą przez góry Atlasu Średniego do Meknes, gdzie zobaczymy najwyższe w Maroku mury mediny, zbudowane przez słynącego z okrucieństwa i... paranoi sułtana, pałac królewski, imponującą bramę Bab el Mansour i mauzoleum Moulay Ismaila (będącego w rzeczywistości jednym z 3 dostępnych dla nie-muzułmanów meczetów w Maroku). Kolacja i nocleg w hotelu 4* (możemy zmienić Meknes na 2 noce w Fezie)

ouzoud 298820 1280building 373425 1280

• Wtorek.
Po śniadaniu ruszamy do Fezu, "duchowej stolicy Maroka" – miasta założonego w VIIIw. przez Moulay Idrissa, wnuka Mahometa. Mamy cały dzień na zwiedzanie (pieszo) największej w Afryce Północnej mediny – labirynt kilku tysięcy uliczek i zaułków, transport tylko na osiołkach, szkoły koraniczne i warszaty rzemieślnicze dają wrażenie cofnięcia się w czasie o kilka wieków. Zwiedzimy medresę El Seffarine, zobaczymy najstarszy uniwersytet na świecie i poznamy trudy pracy w tradycyjnych garbarniach skóry. W medinie mamy możliwość zjedzenia obiadu. Po nim udajemy się do riadu, w którym zatrzymamy się na noc. Czas na relaks przed wieczornymi atrakcjami. Tego dnia idziemy na kolację w pałacowym wnętrzu – z interesującym programem artystycznym. (Riad w Fezie do potwierdzenia – zależy od wielkości grupy. Może też być hotel 4*).

alley 367704 1280morocco 344824 1280

• Środa.
Po śniadaniu ruszamy na Południe trasą, na której krajobrazy zmieniają się co 50 - a strefy klimatyczne co 100 kilometrów. Po drodze zobaczymy cedrowe lasy Atlasu Średniego, miejsca, w których żyją stada makaków, "marokańską Szwajcarię", równinne stepy u stóp masywu Jebel Ayachi, wschodnie pasma Atlasu Wysokiego i imponujący Kanion Ziz. Tego dnia zatrzymamy się na obiad w typowej "gospodzie pod wiszącym baranem" – gdzie mamy szansę sprawdzić, jak jadają mieszkańcy Maroka. Docieramy pod wieczór do palmowej oazy Ziz, gdzie czeka nas kolacja i nocleg w klimatycznej auberge HB.

tree 342892 1280pots 684188 1280

• Czwartek.
Marhaba – witamy na Saharze! Po śniadaniu pod palmami ruszamy na pustynię. Po drodze zatrzymamy się w Rissani – to dzień targowy i koniecznie trzeba zajrzeć na najbardziej autentyczny souk na Południu Maroka. Zobaczymy tu między innymi ośli parking, warsztaty kamieniarskie, gdzie wyrabia się przedmioty z fosylizowanego marmuru i kuźnie. To też idealne miejsce, żeby zaopatrzyć się w pachnące przyprawy i lecznicze zioła. Odwiedzimy również mauzoleum Moulay Cherifa, założyciela panującej do dziś dynastii Alaouitów. Ruszamy teraz w stronę czerwonych wydm Ergu Chebbi i zajrzymy do "czarnej" wioski Khamlia – zamieszkałej przez potomków niewolników z terenów Mali, gdzie posłuchamy koncertu gnaoua – "muzyki pustynnych gołębi" w najbardziej autentycznym wydaniu. W ramach obiadu mamy tu szansę spróbowania "pustynnej pizzy". Stąd jedziemy do hotelu – pustynnego ksaru - na relaks, kolację i nocleg.

Desert Camp Morocco 4Lux Desert Camp Morocco 4Lux Desert Camp Morocco 5

• Piątek.
Pustyni nie da się zobaczyć – Saharę trzeba przeżyć. Po relaksującym śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu czeka nas emocjonująca przygoda offroadowa na trasach rajdu Dakar. Poznamy wszystkie oblicza Sahary – erg, hamadę, koryta ouedów, miejsca, w których można znaleźć skamieniałości, oazy. Mamy szansę spotkać nomadów i poznać, jak wyglada ich życie w skrajnie trudnych warunkach.Tego dnia jemy obiad w formie pikniku. Po nim dojeżdżamy do miejsca, skąd karawana wielbłądów zabierze nas do obozowiska nomadów ukrytego pośród wydm. Tam czeka nas kolacja, muzyka bębnów i nocleg w namiotach.

morocco 123979 1280morocco 123969 1280

• Sobota.
Wschód słońca na Saharze widziany z wysokiej wydmy to wrażenie, które zostaje w nas na zawsze. Dlatego wstajemy przed świtem – przekonacie się, że warto! Śniadanie i ruszamy na wielbłądach w drogę powrotną do miejsca, skąd w dalszą drogę zabierze nas autokar. Dziś dotrzemy do imponującego Kanionu Todra – zatrzymując się po drodze w miescu, gdzie zobaczymy antyczną khettarę – pochodzący z II w. system nawadniania. Kanion Todry to jeden z cudów natury Maroka – pionowe, 300-metrowe ściany z czerwonych wapieni kontrastują z błękitem nieba. Tu mamy możliwość zjedzenia obiadu. Po nim ruszamy dalej – przez pustynne pustkowia i żyzne doliny Dades i Róż z widokiem na Atlas Wysoki i masyw Saghro. Jesteśmy na szlaku "tysiąca kazb" – charakterystycznych dla Maroka glinianych warowni. Kolacja i nocleg w luksusowym hotelu lub riadzie w Dolinie Dades.

chez pierre restauration72853839351e575f939b1d5.06393218standard dades16484729694af0097dc92ba4.73318786pis dades 2

• Niedziela.
Dziś czeka nas kolejna wielka atrakcja Maroka – kazba Ait Benhaddou, plener niezliczonej ilości produkcji filmowych i najbardziej "obfotografowany" obiekt w Maroku. Po zwiedzeniu kazby kierujemy się w stronę Marrakeszu bardzo malowniczą, wijącą się niezliczonymi serpentynami trasą przez Atlas Wysoki i przełęcz Tizi'n Titchka na wys. 2240m npm. Sugerujemy obiad po drodze w górach. Późnym popołudniem będziemy w Marakeszu. To już ostatnia noc w Maroku – zasłużyliśmy na odrobinę luksusu i pod tym kątem wybraliśmy hotel.

MK SKYLOUNGE12MK PEARLSPA4

• Poniedziałek.
Po niespiesznym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z międzylądowaniem w Genewie. W Warszawie o 21:55.

Cena od 1090 euro
(*cena minimalna dotyczy grupy od 20 osób)

W cenie:

4 noclegi w Marakeszu i Fezie ze śniadaniem
5 noclegów ze śniadaniem i obiadokolacją
1 nocleg w obozowisku nomadów ze sniadaniem i obiadokolacją
1 kolacja specjalna w Fezie i 1 obiad w formie pikniku na pustyni
Klimatyzowany autokar na całej trasie
Wycieczka 4x4 po pustyni
Wycieczka na wielbłądach
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie obejmuje:

Przelotu (ok. 200-250 euro)
Ubezpieczenia
Posiłków nie wymienionych w programie i napojów do posiłków
Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika
Wydatków natury osobistej

UWAGI

• Program jest ramowy – naszym celem jest również poznanie kultury i tradycji mieszkańców. Jeżeli w okolicy dzieje się coś interesującego, o czym nasz przewodnik na pewno się dowie (berberskie wesele, lokalne święto czy festiwal) – za zgodą uczestników rezygnujemy z jakiegoś punktu programu, by mieć szansę uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu.
• W miesiącach letnich (lipiec i sierpień) ze względu na panujące na Saharze warunki klimatyczne program Esencji Maroka zostaje zmodyfikowany

ZAPISY

Prosimy o kontakt pod podanym mailem
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.