ADVENTURE BOUTIQUE

Jesteśmy butikową agencją wyprawową, zajmującą się kompleksową realizacją powierzonego przez klienta zadania. Butikowa, bo każdy może dobrać miejsce, czas i atrakcje według własnych upudobań. Ten alternatywny sposób podróżowania szczególnie odpowiada małym grupom znajomych znajomych. Wszystkie działania są dopasowane do oczekiwań Klienta – „szyte na miarę”, a osoby współpracujące przy danym projekcie indywidualnie do niego dobierane. Zawsze zapraszamy do projektu pasjonatów, prawdziwych znawców regionu, który zwiedzamy. 

Zamieszczone na stronie programy, to tylko niektóre z naszych propozycji - realizujemy je najczęściej w 3 wariantach:  
- zaplanujemy Twoją podróż, a ty ją zrealizacujesz według planu, wskazanych przez nas atrakcji i polecanych knajpek
- zaplanujemy Twoją podróż i zarezerwujemy dla ciebie kluczowe punkty programu (noclegi, wejściówki, bilety wstępów)
- zaplanujemy Twoją podróż i zaopiekujemy się Tobą w jej trakcie (obsługa 360) 

plansza informacyjna PFR poziom

 

SZLAKIEM WINA I KUCHNI

      PROGRAM  ZAPISY

Magia średniowiecza wyłaniająca się z setek kościołów, klasztorów, zamków i ufortyfikowanych miast, z których większość zachowała się do dziś w oryginalnym stanie, to właśnie esencja Kastylii i Leon. Oprócz bogatej historii, ten autonomiczny region słynie na całym świecie z oryginalnej kuchni oraz ciekawych tradycji. Jedną z najbardziej charakterystycznych, niebezpiecznych i wciąż kontrowersyjnych fiest jest encierro - czyli przepędzanie byków ulicami miast i miasteczek. W trakcie pobytu odwiedzimy duże bodegi oraz te średnie i małe - rodzinne. Dowiemy się, jak powstaje dobre wino i jak należy je oceniać i degustować. Skosztujemy także lokalnych przekąsek - tapas, które najlepiej współgrają z winami. Poznamy smaki oliwy z oliwek oraz mniej znanych piw produkowanych w tym regionie.

Bedz tytułupBez tytutłu

Zapraszamy w wyjątkową dla ciała, ducha i podniebienia podróż do Kastylii i Leon!

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Madrytu i transfer do Valladolid. Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu w centrum miasta, gdzie każdy z uczestników na powitanie otrzyma specjalnie przygotowaną broszurę poświęconą odwiedzanym bodegom z historią wina zwiedzanego regionu. Jednocześnie przez cały wyjazd będzie trwał konkurs na Rey del Vino/Regina del Vino (Króla i Królową Wina). Wieczorem czeka nas powitanie z Hiszpanią - przejście z przewodnikiem po najlepszych barach tapas w mieście.

Baez tytułu

Dzień 2
Dzień rozpoczynamy wcześnie. Od razu po śniadaniu przejeżdżamy autokarem do średniowiecznego opactwa - winiarni Abadia Retuerta LeDomaine. Jest to ekskluzywna, luksusowa winnica nad brzegami rzeki Duero. To połączenie tradycji i nowoczesności. W sercu winnicy znajduje się starannie odrestaurowany XII-wieczny klasztor, w którym obecnie funkcjonuje elegancki hotel. Ta architektoniczna perła wspaniale wpisuje się w krajobraz okalających ją winnic. Czeka nas zwiedzanie winiarni wraz z degustacją win. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania obiektu konno. Będziemy mieli również przyjemność spróbowania tu lokalnych dań serwowanych nam posiłki restauracja posiada renomowaną w skali światowej gwiazdkę Michelin.
Po obiedzie przejazd do zabytkowego miasteczka Penafiel. Miasto to pamięta jeszcze czasy średniowiecza. Zwiedzimy tu zamek z Muzeum Wina oraz jeden z niewielu zachowanych placów corridy otoczony przez przepiękne domy zbudowane jeszcze w XV wieku.
W godzinach popołudniowych, po całym dniu zwiedzania i degustowania win powrót do hotelu i czas na odpoczynek.

Bez ttytułuBez tytgułuBewz tytułu

Dzień 3
Dzień zaczynamy od pysznego śniadania w hotelu, po którym przejeżdżamy do miejscowości Rueda.
Tu odwiedzimy Bodega Menade – niezależną, certyfikowaną organicznie winiarnię produkującą białe wina ze szczepu Verdejo, który wzbudza coraz większe zainteresowanie na świecie. Oprócz wina tworzonego przez pozytywnie zakręconych braci Saenz rodzina również produkuje swoją oliwę i piwo. Podczas wizyty będziemy mieli możliwość bezpośredniego spotkania z winmakerem. Zgłębimy tu tajniki procesu produkcji wina białego, spróbujemy produkowanych tu win, oliwy z oliwek i piwa. Przeprowadzimy także krótki kurs degustacji wina białego. Kurs poprowadzi przedstawiciel winiarni oraz nasz znakomity przewodnik.

nBeez tytułuBez tytoułu

We wczesnych godzinach popołudniowych zjemy obiad w winiarni z pieczonym prosiakiem w roli głównej, który w tym regionie jest lokalnym przysmakiem.
Po obiedzie odwiedzimy fabrykę serów. Poznamy proces wyrobu tych lokalnych przysmaków, który nie zmienił się do wieków. Dodatkowo weźmiemy udział w kursie krojenia sera połączonym z degustacją.
Tordesillias to miasto z wielką historią w tle, to tutaj w 1494 roku podpisano słynny traktat dzielący strefy świat na wpływów między Portugalię a Hiszpanię. Czeka nas zwiedzenie muzeum traktatu oraz spacer po zabytkowym centrum miasta.
Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja pożegnalna z muzyką gitarową na żywo oraz konkursem – „Zaufaj swoim zmysłom… smakowym!”. Zwycięzca otrzyma okolicznościowy upominek.
Podczas kolacji przeprowadzimy również degustację lokalnych win.

two

Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Czas wolny i pożegnanie z Hiszpanią. Przejazd na lotnisko w Madrycie.

ZAPISY

Prosimy o kontakt pod podanym mailem
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.