PROGRAM   KATAMARAN    CENA   ZAPISY

Żagle na Karaibach

 

Wyprawa katamaranem po błękitnych wodach opływających wysepki Karaibskich państw. Ta podróż to  spełnienie marzeń. Zaznaj przyjemności, zrelaksuj się, spójrz w głąb siebie i w głąb lazurowej wody wokół – Tobago Cays. Zanurkuj i spotkaj olbrzymiego żółwia, a wśród raf kolorową pełnię morskiego życia. Popłyń z nami na 14 dniowy rejs, a dowiesz się, jak to jest być prawdziwym podróżnikiem.

jacht mzolw mplywanie m

PROGRAM

Zakładana trasa – realizacja zależy od warunków pogodowych

Dzień 1 -2 Wylot z Polski – Martynika i zaokrętowanie


Dawny ośrodek administracyjny francuskiej posiadłości na Karaibach, o czym świadczy nie tylko wszechobecny język francuski, ale i rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz odcinki wielopasmowych autostrad. Dawna stolica wyspy ST. Pierre nazywana była Paryżem Małych Antyli.
Wylot z jednego z portów lotniczych Europy i przylot na lotnisko Fort de France gdzie czekać na nas będzie osoba odpowiedzialna za transfery i przejazd do portu Le Marin. Zaokrętowanie na katamaran, zapoznanie się z całą ekipą i wieczorna impreza integracyjna. Dzień pierwszy to moment kiedy łapiemy oddech po locie i równowagę po zmianie czasu (5 godzin w stosunku do Europy).

Dzień 2 Martynika – wyspa St. Lucia

Drugi dzień na katamaranie to przede wszystkim zapoznanie się z jachtem oraz z zasadami bezpieczeństwa. Omówimy też podstawy żeglowania i nawigacji. Po czym wypłyniemy z portu Le Marin i kierujemy się ku pięknym lazurowym wodom otaczającym wulkaniczną wyspę Saint Lucia. To tu do XVIII wieku bronili swojej suwerenności wojowniczy Karibowie, a Francuzi walczyli o dominację z Anglikami. Na pamiątkę tamtych wydarzeń po dzień dzisiejszy, na tle podwójnego szczytu „Deus Pitons”, malowniczych wzgórz i krystalicznie czystej wody można ujrzeć oczami wyobraźni sylwetkę legendarnej Czarnej Perły. Okrętu znanego z filmu Piraci z Karaibów.
Postój w jednej z zatok St. Lucia w zależności od decyzji skippera.

Dzień 3 . Lucia – wulkan Soufriere – Deus Pitons – lasy deszczowe – wulkaniczne źródła

Przepłyniemy do zatoki Pitons. Całą ekipą doświadczymy piękna wyspy pokrytej lasem deszczowym i poczujemy na własnej skórze jak to jest zanurzyć się w ciepłych błotach, czy też wykąpać w wulkanicznie podgrzewanych siarkowych źródłach. Ten dzień będzie też wyzwaniem dla naszych obiektywów.

Dzień 4 St. Lucia Soufriere - Bequia (tankowanie wody, zakupy) - Mustique

Ruszamy na otwarte wody w stronę Mustique. Po drodze uzupełnimy zapasy na lokalnym targu w Bequi czyli największej wyspie z archipelagu Grenadyn. Na Bequia znajdowała się baza wielorybnicza, a do dnia dzisiejszego mieszkańcy mają prawo odłowu do 4 sztuk tych niesamowitych zwierząt w ciągu roku. Największą atrakcją turystyczną jest ośrodek ochrony żółwi – The Old Hegg Tertul Sanctuary, w którym zwierzęta te są wychowywane od jajeczka i czasem wypuszczane na wolność. Po obiedzie składającym się ze świeżych owoców morza i przepysznych lokalnych frykasów wypłyniemy z Port Elizabeth w kierunku jednej z najbardziej znanych wśród celebrities wysepek Karaibskich.
I nic dziwnego ponieważ wyspa znana jest z najładniejszych, karaibskich plaż. Prywatne rezydencje możnych tego świata bynajmniej nie odstraszają żeglarzy. A mają tutaj swoje domy m.in. Madonna, David Bowie, Raquel Welch, Bono, Mike Jagger czy rodzinna królewska… Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania wyspy. Noc spędzimy w zatoce Britannia, gdzie jednym z kultowych miejsc wśród żeglarzy jest Basils Bar.

Dzień 5 Archipelag Grenadyny Mustique - Myreau

Po porannej kąpieli w ciepłych wodach otaczających Mustique ruszamy na otwarte morze w stronę najmniejszej spośród zamieszkanych tworzących łańcuch Grenadyn 30 wysepek i atoli. Myreau,  tak jak pozostałe otoczona jest rafami i lazurowym, bogatym w podwodne życie morzem, które za dnia i w nocy dostarcza wielu wrażeń. Po drodze, jeśli czas nam pozwoli, zatrzymamy się w pięknej zatoce po stronie Morza Karaibskiego, gdzie za wąskim cyplem widać już Ocean Atlantycki. Noc spędzimy na spokojnych wodach zatoki Salt Whistle Bay. Z pokładu jachtu, w izolacji od świata, odkryjemy różnice pomiędzy kontynentami w gwiazdozbiorach ;) i wypatrzymy świecące algi. Poznamy też tajniki nocnej fotografii, a u Denisa, króla lokalnej turystyki wypijemy niejednego drinka.  Zwiedzanie wyspy, między innymi wioseczki zamieszkałej przez autochtonów.

Dzień 6 Myreau - Tobago Cays

Z samego rana ruszamy w stronę jednego z najpiękniejszych zakątków Karaibów – Tobago Cays. Dostępne tylko i wyłącznie dla jachtów -  skupisko małych wysepek otoczone potężną rafą Horseschoe Reef, stanowi oazę ciszy i spokoju dla wszystkich podwodnych stworzeń. Żeby doświadczyć tego piękna natury najlepiej zanurzyć się w głąb turkusowej wody albo chociaż skorzystać ze sprzętu ABC i posnurkować po powierzchni. Tematów do zdjęć nam nie zabraknie choćby dzięki towarzystwu zamieszkujących te wysepki legwanom. Wieczorem, przy grillu zrelaksujemy się po całym dniu pełnym wrażeń.

Dzień 7-8 Tobago Cays Bequia – dla chętnych nurkowanie z butlą

Dzięki zaprzyjaźnionej, doświadczonej ekipie instruktorów chętni poznają tajniki nurkowania z butlą i zobaczą, to czego nie widać z powierzchni. Olbrzymie żółwie, rekiny rafowe, wszelkiego kształtu i koloru ryby, piękne ukwiały i wiele, wiele innych cudów. Drugiego dnia opuszczamy piękne Tobago, aby w południe dopłynąć z powrotem do Bequi. Tutaj dopełniamy formalności związanych z odprawą graniczną. Później idziemy na kolację w jednej z lokalnych knajp.

Dzień 9 Bequia - St. Vincent

Po raz kolejny przypomnimy sobie sceny z filmów ‘Piraci z Karaibów’. Bo to właśnie w zatoce Wallibabou zbudowano od podstaw cały Port Rogal, który co prawda uległ zniszczeniu pod wpływem czasu i huraganów, jednak nadal stanowi dobry powód do snucia barowych opowieści. Tym razem pójdziemy do Antka, który jest lokalnym ambasadorem wszystkich podróżujących po Karaibach Polaków ;) Morskie historie pod wpływem rumu punchen nabierają za każdym razem ciekawszych form, więc warto sprawdzić je i tym razem. Wyspa znana jest też z pięknych widoków dzikiej przyrody oraz położonego w jej północnej części wulkanu La Soufrière.

Dzień 10 St. Vincent - Walilabou

Całodzienna wycieczka fakultatywna na wulkan La Soufrière. Zaczynamy o 5:00 nad ranem ponieważ nasza trasa jest bardzo zróżnicowana, a musimy zdążyć przed zachodem słońca czyli godziną 18:00. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą wygodne buty trekingowe, cieplejsza kurtkę oraz kostium kąpielowy. Wynajęte busiki zawiozą nas do miejsca od którego zaczyna się górski „szlak”. Nasza wycieczka rozpocznie się przeprawą przez potok i marszem przez zaschnięte koryto rzeki. W wyższych partiach okaże się ono kanionem na zboczach którego podziwiać będzie można migdałowce, palmy i inne okazy tropikalnej flory. Jedną z atrakcji jest kąpiel w wodospadzie z krystalicznie czystą wodą, przy którym znajduje się unikatowy most bambusowy. Kilkakrotnie mijamy też na naszej drodze wodociąg zbudowany z drewna, który zaopatruje mieszkańców St. Vincent w pitną wodę. Wspaniałe są też poukrywane przed ludźmi czarne wulkaniczne plaże. Na trasie spotkamy się z mieszkańcami małych wioseczek, w których ludności utrzymują się z upraw prowadzanych na zboczach gór.
Ci którzy nie będą mieli ochoty na wycieczkę mogą w tym czasie odpoczywać w miasteczku, odwiedzić położony niedaleko wodospad albo pojechać do rezerwatu papug.

Dzień 11 St.Vincent - St. Lucia Marigot Bay

Całodzienne przepłynięcie naszymi jachtami na wyspę St. Lucia. Tym razem zakotwiczymy w uroczej  zatoczce otoczonej z każdej strony palmami Marigot Bay. W trakcie udoskonalimy nasze umiejętności żeglarskie oraz fotograficzne.  Przypłyną do nas miejscowi sklepikarze ze swoim towarem i wprost z naszego katamaranu będziemy targować się o pamiątki. Wieczorem do jednej z lokalnych restauracji popłyniemy tramwajem wodnym, czyli jedynym środkiem transportu obowiązującym na tych wodach.

Dzień 12 St. Lucia Marigot Bay – Rodney Bay

Przepłynięcie całodzienne do zatoki Rodney Bay. Cały czas płyniemy  wzdłuż wyspy St. Lucia, podziwiając jej krajobraz. Na miejscu zrobimy ostatnie zakupy pamiątek. Port to jedno z miejsc pełnych kontrastów. Z jednej strony doki, a z drugiej wille świadczące swoim rozmiarem o bogactwie ich właścicieli.

Dzień 13 Martynika Le Marin

Ostatni dzień wykorzystamy na regaty, pamiątkowe zdjęcia całej ekipy oraz maksymalnie dużo przyjemności jaką daje wolność na pełnym Morzu Karaibskim. Pod wieczór dopłyniemy do portu Le Marin. Najważniejszym momentem będzie pożegnalna kolacja w położonej nieopodal restauracji.

Dzień 14 Wyokrętowanie, plażowanie, wylot do Polski

Śniadanie, pakowanie i wyokrętowanie. Ponieważ sprzątaniem zajmie się wynajęta w tym celu ekipa, to my mamy jeszcze czas na plażowanie. W tym celu wypożyczymy auta i udamy się na plażę Salines. Ci którzy dysponują większą ilością czasu wolnego mogą zostać jeszcze kilka dni na wyspie, albo ruszyć w kolejny rejs... Dla chętnych zwiedzanie destylarni rumu z degustacją albo przejazd jeepami na piękne plaże Martyniki.

Wylot do Europy w późnych godzinach wieczornych

Dzień 15 Powrót do Polski

Przylot do Warszawy

KATAMARAN

Lagoon 400


katamaran LPARAMETRY

długość: 11,97 m
szerokość: 7,24 m
zanurzenie: 1,21 m
wyporność: 11,4 t
żagle: 85 m2
szybkość: 8 kn.

silnik Yanmar: 2 x 40 HP
zbiornik paliwa: 400 l
zbiornik wody: 300 l
koje: 8+2+1 (w messie)
kabiny: 4 +2
łazienki: 4


Wyposażenie Ogólne

Głośniki w kokpicie, Gorąca woda, Lodówka elektryczna, Wyposażenie kambuza, Kuchenka gazowa z piekarnikiem, Reperaturka do żagli, Outrigger-BBQ, Lazy-jacks, Inwerter, Odtwarzacz MP3, Radio/CD, Akumulator, Kabestan ręczny, Wąż do wody, Karnister na wodę, Zestaw naprawczy do pontonu, Kanister na paliwo, Lina holownicza 50m, Cuma szpringowa około 25m, Wiadro, Pościel i ręczniki, Elektryczna pompa zęzowa, Bimini (daszek nad kokpitem), Ponton, Elektryczna winda kotwiczna, Stół w kokpicie, Gniazdko 12 V, Gniazdko 220 V, Drabinka kąpielowa, Prysznic na pokładzie, Narzędzia, Prostownik do akumulatora + kabel, Trap, Certyfikat okrętowy, Podłoga tekowa w kokpicie, Cuma 15 m, Odbijacze

Elementy bezpieczeństwa
Tratwa ratunkowa, Koło ratunkowe, Rumpel awaryjny, Kotwica, Ławeczka bosmańska, Nożyce do cięcia want, Radiostacja UKF z przystawką DSC, Reflektor, Róg mgłowy, Reflektor radarowy, Pasy ratunkowe, Pasy bezpieczeństwa, Radiostacja UKF, Pławka świetlna, Skrzynka z rakietami sygnałowymi, Lampa przenośna, Apteczka, Światła nawigacyjne, Czarna kula, Gaśnice, Kotwica dziobowa z łańcuchem, Bosaki

Wyposażenie techniczne
GPS, Autopilot, Log, Kompas główny, Mapy morskie, Chronometr, Barometr, Lornetka, Kompas ręczny, Echosonda, Locja, Zestaw nawigacyjny Międzynarodowy Kod Flagowy, Wskaźnik kierunku wiatru, Konsola sterowa w kokpicie, Spis świateł, Cyrkiel, Tridata system (Log+Echosonda),

CENA - 2300 Euro/kajuta

Cena podstawowa za rejs 14 dni:
kajuta dwu osobowa 2300 Euro  (4kajutyx2osoby)
miejsce w kajucie jedno osobowej 800 Euro/os  (2kajutyx1osoba) (wejście z pokładu, nie ma łazienki)

cena zawiera:

  • kajutę/koję na jachcie [pościel, ręczniki,]
  • zestaw ABC do nurkowania - maska, rurka, płetwy
  • opiekę naszego cudownego skippera,
  • podstawowe szkolenie żeglarskie - dla chętnych Competent Crew 
  • sprzątanie jachtu po rejsie
  • transport z i na lotnisko
  • opinię z rejsu do Polskiego Związku Żeglarskiego z potwierdzeniem wypływanych godzin
  • taxa klimatyczna

Dodatkowa dopłata: 100 USD/os + 150 Euro - wydatki jachtowe: prowiant, paliwo, opłaty za cumowanie, opłaty, klimatyczne i celne
Kaucja zwrotna płatna na miejscu bezpośrednio do rąk skippera - to kaucja w wysokości 200 €/osobę [zwracana w całości w dniu zdania katamaranu, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]

Cena nie zawiera:

- bilety lotnicze [650 - 900 euro/os]
- nocleg w Paryżu
- ubezpieczenia 

Dodatkowe informacje dotyczące atrakcji fakultatywnych [zależne od „stylu  życia”]:
- jedzenie w lokalnych knajpkach [10-40 €/os.]
- wycieczki: wulkany, dżungla, wodospady [w sumie około 30-80 €/osobę  [zależnie od liczby chętnych]
- nurkowanie na Tobago Cays z wypożyczeniem sprzętu ok.100 €

ZAPISY

Prosimy o kontakt pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub numerem telefonu

+48502301840

Odeślemy tabelę zgłoszenia na rejs.