PORTUGALSKA MAGIA FADO 

      PROGRAM ZAPISY


Przyjazd do Lizbony, transfer do hotelu

Lunch powitalny w hotelu
Od samego początku delektować się będą Państwo tradycyjnymi przysmakami tego wyjątkowego regionu Portugalii.

Zwiedzanie dzielnicy Belém
Belém to jedno z zachodnich przedmieść Lizbony, położone w pobliżu ujścia 
belem tower 349142 1280Tagu do Oceanu Atlantyckiego. Główny port stolicy w czasach świetności portugalskiego imperium kolonialnego. W 1497 roku wyruszyła stamtąd przełomowa wyprawa Vasco da Gamy. W podzięce za przetarcie morskiego szlaku do Indii postawiono tam w latach 1502-51 wystawny Klasztor Hieronimitów. Klasztor pełni funkcję portugalskiego panteonu – pochowano w nim samego Vasco da Gamę, narodowego wieszcza Luísa de Camões,
a także wybitnego poetę modernizmu Fernando Pessoę. 
W trakcie zwiedzania towarzyszyć będą Państwu przebrane w tradycyjne,
stroje hostessy, nadające całości wyjątkowego klimatu, co podkreślą 
dodatkowo serwowanymi przepysznymi ciastkami Pastél de Belém.
padrao dos descobrimentos 211484 1280Pierwszym przystankiem w Państwa podróży będzie Torre de Belém, jedna
z najciekawszych atrakcji turystycznych Lizbony, symbol morskiej potęgi, jaką kiedyś była Portugalia. Dalej będą mieli Państwo okazję przyjrzeć się monumentalnemu  Pomnikowi  Odkrywców, wzniesionemu ku pamięci ważnych postaci z okresu wielkich odkryć geograficznych, zarówno żeglarzy, jak i naukowców i misjonarzy. Kolejną atrakcją będzie przepięknie zdobiony Klasztor Hieronimitów, który zwiedzać można niestety tylko z zewnątrz. Według lokalnych podań, to z tego klasztoru pochodzi przepis na znakomite ciasteczka Pastél de Belém.
tram 535946 1280
Podróż tramwajem przez Lizbonę
Najbardziej wyjątkowym sposobem na podróż po Lizbonie stała się przejażdżka tradycyjnym żółtym tramwajem. Ta metoda transportu publicznego w Portugalii stała się najbardziej atrakcyjna dla turystów, gdyż jednocześnie można poczuć się jak mieszkaniec Lizbony i zobaczyć klimatyczne, kręte uliczki oraz najpiękniejsze miejsca w stolicy Portugalii. Wsiądziemy w tramwaj przy Estrela i przejedziemy przy Santos, Corpo Santo, Pc Comercio, Pc Figueria, Martim Moniz, Av. Almirante Reis, Graca, podróż skończymy przy Portas do Sol, tuż przy zamku.

Wieczór z Cataplaną w zamku Św. Jerzego
Na kolację będą mieli Państwo okazję spróbować przepysznego, tradycyjnego dania portugalskiego jakim jest Cataplana. 
Zamek św. Jerzego w Lizbonie położony jest w jednej z najstarszych części miasta. Został zbudowany przez Maurów w XII wieku na fundamentach poprzedniej budowli i służył jako twierdza. Chrześcijańscy królowie Portugalii rozbudowali go do dzisiejszych rozmiarów. Po przeniesieniu stolicy Portugalii, z Coimbry do Lizbony, zamek stał się siedzibą dworu.


yard of the palace 335041 1280

DZIEŃ 2

Zwiedzanie oceanarium
Oceanarium w Lizbonie jest największe w Europie, żyje w nim przeszło 25 tysięcy morskich stworzeń z całego świata. Lizbońskie oceanarium znajduje się na terenie Parku Narodów, w dzielnicy, która przeszła gruntowną rewitalizację z okazji wystawy Expo w 1998 roku. Co roku oceanarium odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów, z których wielu chce tam wrócić ponownie. Nie przypadkowo, gdyż w oceanarium można spędzić wiele godzin przyglądając się magii podwodnego świata.
Po wizycie w oceanarium czas na przejazd do Setubal, miasta satelickiego Lizbony, oddalonego o 30 km od stolicy. Stamtąd podróż promem do Troi i dalej plaży Comporta. Troia to półwysep przy ujściu rzeki Sado. Turystyka jest głównym przedmiotem działalności półwyspu ze względu na długie, piaszczyste plaże z widokiem na Atlantyk. 


Nocne życie Lizbonyportugal 165800 1280
Przejazd do klubów Kremlin i Havana. Kremlin jest jednym z najbardziej znanych klubów w Lizbonie, jego sława spowodowana jest mieszaniną różnych osób uczęszczających do klubu. Ten niesamowity klub, znajduje
się w rankingu najlepszych klubów w Europie. Havana to klub taneczny hołdujący kulturze kubańskiej, znajdujący się przy dokach, gdzie można wspaniale się bawić tańcząc
przy różnych rodzajach muzyki, zjeść pyszne przekąski i wypić orzeźwiające drinki.

 
DZIEŃ 3 lighthouse 527803 1280
Zwiedzanie Roca Cape i Sintry
Ta część podróży pozwoli Państwu odkryć główne miasta słonecznego wybrzeża. Cabo da Roca to najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie, tu według portugalskiego poety Camoes - "Kończy się ląd i morze zaczyna". 


Wyjazd do Sintry

Luksusowa Sintra - miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciąga swoim urokiem, teraz przyciągnęło i nas. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony. Powiedzenie mówi: "Zobaczyć cały świat, a nie widzieć Sintry, to nic nie zobaczyć". Miasto było także ulubionym miejscem letniego odpoczynku portugalskich królów.

Spotkanie w auli kościoła Św. Michała, w Sintrze- Aleja Adriano Julio Coelho - centrum Sintry. Miejsce możliwości podzielenia Gości na grupy.
Grupa 1 - zwiedzanie pałacu w Sintrze i centrum miasteczka
Grupa 2 – opuszcza Sintrę i przejeżdża do Estevao Luis Salvador, w Negrais 25 km od Sintry.

Przejazd do Porto.tuscany 428041 1280
Porto znane jest na całym świecie z produkcji wina, jego mostów, starożytnej
i współczesnej architektury, a jego zabytkowe centrum zaliczone jest do
Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od Katedry, aż do piwnic z winem Porto, wszystko to sprawi, że przeżyją Państwo niezapomnianą podróż w środowisku bogatym w histroię, tradycję i kulturę. Porto - miasto wina, żeglarzy, złotych plaż
i zabytkowych kamienic. To tu, w malowniczym Porto nad rzeką Duero, od wieków wytwarza się najlepsze wino na świecie. To również tu urodził się znany podróżnik -
książę Henryk Żeglarz. Współczesne Porto, dawniej skromna osada rybacka, to -
obok Lizbony - najważniejsze miasto handlowe Portugalii.

Rejs po rzece Douro (50 min)
Według niektórych, nie ma lepszego sposobu, by poznać dolinę Douro w Portugalii niż wyruszając na rejs statkiem. Zwiedza się wówczas nie tylko położone wzdłuż rzeki miasta, ale także winnice i leżące na zboczach wioski. Rejsy najczęściej zaczynają się w Porto. Poza zwiedzaniem miasta, to także okazja do wizyty w jednej z piwniczek, by spróbować słynnego wina. Przy okazji można poznać sposób produkcji wina. Rejs po rzece Douro jest wspaniałym, relaksującym doświadczeniem, idealnym na koniec pełnego wrażeń dnia.

DZIEŃ 4

Przejazd z Porto do Pinhao (rejs do Pinhao/Regua).
Miejscowość położona na prawym brzegu rzeki Douro, centrum regionu Porto, gdzie znajduje się wiele gospodarstw produkujących wina. Krajobraz Pinhao wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stacja kolei Pinhao znana jest z barwnych płytek przedstawiających krajobrazy Douro i zbiory winorośli.

country lane 428039 1280   W czasie rejsu:
   Przygotowanie do odjazdu z Pinhao.
   Odjazd do Reguy.
   Lunch
   Begauste Dam 
   Przybycie do Reguy


Peso da Régua powszechnie znana jako Régua, to gmina w północnej Portugalii, w dystrykcie Vila Real. W 1988 r., Office Internacional de la Vigne et du Vin uznało gminę jako Międzynarodowe Miasto Winorośli i Wina. Podczas całego rejsu grupie będzie towarzyszył akompaniament muzyczny. Przystanek w Miradouro de S. Leonardo, by móc stamtąd podziwiać wspaniały widok na rzekę Douro.

Przejazd do Winiarni Taylor’s.
Wizyta w winiarni połączona będzie z degustacją tych wyśmienitych win. Dla wielu, Taylor’s jest najlepszym przykładem domu produkującego porto, kwintesencją porto. Winiarnia założona została ponad trzy wieki temu, w 1692 roku. 

Obiad w Taylor’s.

Podczas obiadu przygrywał Państwu będzie przyjemny akompaniament muzyczny gitar i magicznego fado podczas deseru.

DZIEŃ 5

Wizyta w Porto i miasteczku Vila Nova de Gaia. street 325671 1280
Nie ma co ukrywać, że to właśnie z Vila Nova de Gaia jest najlepszy widok na Porto i to tu wypija się obowiązkowy kieliszek wina. Tutaj też zwiedza się przesiąknięte zapachem porto piwnice i strome uliczki. Jedni zaliczają Gaia po prostu do Porto, inni zaś bronią
jego statusu jako odrębnego miasta. To tutaj położone są magazyny-piwnice większości wytwórców tego szlachetnego trunku. Wino, które przez zimę leżakuje
w winnicach, na wiosnę transportowane jest do miasta, by tam w kadziach i beczkach spokojnie się starzeć. Przez setki lat do przewozu beczek używane były barcos rabelos. Na przestrzeni wieków miejscowość zamieszkiwała liczna grupa angielskich kupców. Obecność Anglików dała się zaznaczyć w nazwach firm produkujących obecnie porto (np. Sandeman, Taylor, Offley).
Możliwość zrobienia zakupów miedzy innymi w El Corte Inglés, który jest krajową siecią centrów handlowych w Hiszpanii, posiadają w swej ofercie
jedne z najlepszych i najbardziej znanych hiszpańskich i międzynarodowych produktów. 

Czas wolny na zakupy.

Przejazd na lotnisko w Porto i powrót do Polski

Cena wyjazdu zależy od sezonu, w którym chcą Państwo wyjechać, wybranego zakwaterowania, wyżywienia i innych zmiennych. Cały wyjazd zawsze zostaje w pełni dopasowany do Państwa potrzeb.


ZAPISY

Prosimy o kontakt pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.